400 евро на минута печелят крадците от скиминг устройства

28 май 2012, 17:25 часа • 15239 | прочитания

400 евро в минута печелят групите, които източват банкови карти. Това заявиха представители на Европол пред БНТ.

Още: Прогноза за времето - 3 май 2025 г. (събота)

Още: Какво ще е времето през почивните дни: Прогнозата на Деница Стоянова

Експертите показаха уникални начини за скимиране на кредитни и дебитни карти, както и за копиране на ПИН-кодове. Част от оборудването е било конфискувано при съвместна акция с българските служби. През последните години в Европа са клонирани половин милион банкови карти.

Майкъл Раузенбах, началник на отдел "Защита на еврото и банковите транзакции", обясни класическия начин за копиране на банкови карти. По думите му колкото повече банките защитават банкоматите, толкова повече се модернизират и скиминг устройствата. Дори пазаруването в магазин на терминал не е безопасно, тъй като много от престъпниците влизали в контакт с касиерите. Кодът се копира основно чрез клавиатурата.

Само за седмица в Европа чрез клонирани карти се крадат поне половин милион евро. А за последните години общо открадните пари са половин милиард евро.

Още: Най-важните новини за деня: 2 май 2025 г.

Още: Как ще се пенсионираме: Идеи с много неизвестни (ВИДЕО)

Редактор: Ява Баярова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес