Изложба на тема “Киберсигурност от деца за деца” в Регионален Исторически музей София

30 май 2025, 17:14 часа • 1470 | прочитания

По случай 1-ви юни, Денят на детето, Регионалният исторически музей София в партньорство със ЗК ЛЕВ ИНС АД и нейната социална кампания “Пази детето в интернет”, организира изложба на детски рисунки на тема киберсигурност. Експозицията е с вход свободен и ще може да бъде разгледана от жителите и гостите на град София в периода 31 май - 29 юни. Детските интерпретации на тема Киберсигурност ще бъдат изложени в зала 3 на музея, под куполите на Ларгото.

В изложбата са включени рисунки на деца от училища в цялата страна, които преди време участваха в националния ученически конкурс на “Пази детето в интернет” и показаха своята креативност на тема “ Аз вече знам как да се пазя в интернет”. С тази експозиция, децата имат възможност да покажат на своите връстници какви опасности се крият в дигиталния свят и как могат да се предпазят от тях.

Към изложбата ще се проведат и две обучения за деца с комисар Явор Колев, който ще им сподели повече за опасното поведение онлайн и ще ги научи как да използват всички възможности на интернет по безопасен начин. Обученията ще се проведат на 02.06 в 10:00 часа и на 03.06 в 15:00 часа в залата на Регионален исторически музей София. Достъпът отново е свободен, а лекциите са подходящи за деца и младежи между 8 и 18 години.

Заповядайте! 

Повече информация за кампанията “Пази детето в интернет” можете да намерите на https://detetovinternet.bg/

Повече информация за Регионален исторически музей можете да намерите на https://www.sofiahistorymuseum.bg/bg/

Повече информация за ЗК ЛЕВ ИНС АД можете да намерите на https://www.lev-ins.com/

 

Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес