Израел не е взел решение дали да атакува Иран, заяви днес по армейското радио министърът на отбраната Ехуд Барак, цитиран от ДПА.
Още: Опасни горещини в събота: Жълт код в цялата страна
Още: Орден "Кавалер на изкуството и литературата" на Франция за маестро Найден Тодоров
"Засега няма решение за нападение срещу Иран. Цялата тази работа е много отдалечена във времето," подчерта Барак. Военният министър отрече, че целта на предстоящата визита на председателя на Съвета на началник щабовете на САЩ генерал Мартин Демпси в региона е да окаже натиск върху Израел да не атакува ядрените обекти на Техеран.
Очаква се Демпси да пристигне в Тел Авив утре. Целта на военното ръководство е да подготви армията за различни сценарии и да предаде мнението й на политическото ръководство, напомни Барак.
"То не се занимава с предаване на дипломатически послания," каза той. Военният министър добави, че международният натиск върху Иран и заплахата от военна намеса забавят програмата на Техеран за разработване на ядрени оръжия. БТА
Още: Адска жега в тези градове. Времето през уикенда 5-6 юли 2025 г.
Още: Kaufland открива най-новия си магазин в София с детско шоу на колела