Над 1 200 000 лева дължи гръцка фирма на тютюнопроизводители от Благоевградско

26 февруари 2017, 18:47 часа • 2250 | прочитания

Гръцка изкупна фирма дължи над 1 200 000 лева на тютюнопроизводители от благоевградския регион.

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Има реална опасност парите да не бъдат изплатени.

"Лийв Табако Михайлидис" не е изплатила над 70% от предадения още през месец ноември миналата година тютюн, заяви Цветан Филев от Българската асоциация на тютюнопроизводителите.

Още: Нови цени на винетките от днес

Още: Кой има имен ден днес, 1 май 2025 г. Честито!

Дойде писмо от финансова институция, че срещу "Лийв Табако" е издаден изпълнителен лист и е стартирана процедура по принудително събиране, допълни той.

Така има реална опасност гръцката фирма да изпадне в неплатежоспособност и умишлено да обяви фалит, предупреди и Иван Сабахлъков, председателят на сдружение "Басма", предаде БНР.

"Ще изгорят. Когато фалира една фирма, откъде да им ги възстановят", попита той.

Министерство на земеделието и храните публикува регистър на фирмите, имащи право да изкупуват тютюн от реколта 2017-та година. "Лийв Табако Михайлидис" не е в списъка.

Още: Най-важните новини за деня: 30 април 2025 г.

Още: Все по-слънчево и топло: Прогнозата на Никол Станкулова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес