Назначиха новото ръководство на АПИ, ето кой влиза в него

9966
Назначиха новото ръководство на АПИ, ето кой влиза в него
Снимка: Actualno.com/Румен Скрински

Назначиха нов шеф на Агенция "Пътна инфраструктура". Досегашното ръководство на Агенция "Пътна инфраструктура" е освободено заради плащане на аванси за строително-монтажни работи за обекти, които нямат проектна готовност и разрешение за строеж към 26.05.2021 г., съобщиха от Министерството на регионалното развитие и благоустройството.

Апостол Минчев е назначен за председател на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура". Той е строителен инженер по транспортно строителство със степен магистър.

Старото ръководство на АПИ е освободено

"Трудният и неизвестен път е предизвикателството, което те кара да преодоляваш безпътицата. Благодаря на моите спътници по пътищата на ...

Има дългогодишен опит в проектирането и строителството на пътища. Ръководил е екип при изготвяне на проекти за пътни обекти и съоръжения. Бил е директор на Областно пътно управление Шумен.

За член на Управителния съвет на агенцията е назначен Веселин Пейков. Той е строителен инженер в направление изграждане на писти и магистрали с опит по специалността и в други държави.

Инж. Пейков има опит в управлението на мащабни транспортни проекти, управление и проектиране на летища, проектиране и изграждане на пътни настилки.

За член на УС на АПИ е определен и Ивайло Денчев, който също е инженер по пътно строителство. Досега е бил директор на Областно пътно управление Плевен, като преди това е бил и на други позиции в него. Работил е и в частния сектор.

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Още от ОБЩЕСТВО:

След скандала в парламента: Протест срещу вноса на ГМО продукти в България

УНИЦЕФ: Всяко четвърто дете в България е в риск от бедност

Черни води в р. Струма. Рибари със сигнал до ИАРА и РИОСВ

Рядка птица се завърна в нашите земи

Още молитви за здравето на Патриарх Неофит

Поскъпване: Цените на храните на едро отново нагоре

Внимание, измама! Сайтове за екскурзии подвеждат

Българите - най-нещастни в ЕС. Кои са най-щастливи

Важно: Нов график за движение на влаковете от днес

Най-важните новини за деня: 9 декември 2023 г.

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд ЕООД

IBAN: BG53UBBS80021021528420

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com