Обама хвърли ръкавица на Ромни

01 октомври 2012, 15:42 часа 7038 прочитания 0 коментара

Президентът на Съединените щати Барак Обама загря за първия си дебат с Мит Ромни, като заяви, че словесният им сблъсък ще бъде за сигурността на трудещите се американци, а не за остроумните забележки на кандидатите, предаде БГНЕС.

Още: Реставрираха осветителните стълбове на Дунав мост при Русе

Още: Империята на регулаторите: Заплати за 30 000 лв., имоти и депозити за милиони

"Медиите вече спекулират за това кой ще има най-добри изказвания, кой ще натрупа най-много точки на таблото", посочи Обама пред 11 хиляди души в испаноезично предградие на Лас Вегас.

"Губернатор Ромни е добър в дебатите, но аз съм просто окей", допълни държавният глава, с което опита да представи предстоящия първи дебат като сблъсък между богат републиканец и лидер на пострадалата средна класа.

"Това, за което се тревожа най-много, е да проведем сериозна дискусия за нещата, необходими ни, за да подкараме икономиката и да върнем сигурността на трудещите се американци", подчерта Обама.

Още: Как лютата чушка „Български морков“ се върна у дома след десетилетия забрава

Още: Почина виден български икономист

"Именно за това ще ни слушат хората. Това е дебатът, който заслужавате", изтъкна президентът пред тълпата.

Бедните предградия в "Града на греха" са ключови райони, които може би ще определят изхода от президентския вот в Невада на 6 ноември.

Още: Откриха изгубения в планината румънски турист

Още: Жега ще мъчи този град. Времето утре - 21 август 2025 г.

Съпругата на кандидата за Белия дом – Ан Ромни, ще проведе митинг в града по-късно днес.

Редактор: Ая Косарова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес