Обама недоволен от резултатите в икономиката

04 септември 2012, 19:14 часа • 6947 | прочитания

Президентът на САЩ Барак Обама призна, че постигнатото през неговия мандат в икономиката е "недостатъчно", с което си навлече подигравките на неговите противници републиканци и то точно в деня, когато се открива конвентът на неговата Демократическа партия.

Още: Три ютилити компании с обща информационна брошура за столичани

Още: Работещи в националните медии излизат на протест

В неделя Обама е дал интервю за местната телевизия KKTV от щата Колорадо, която го излъчи снощи. На въпрос каква оценка си дава за управлението на икономиката, той отговори: "Бих казал, че е недостатъчно".

Президентът, който е в разгара на предизборната си кампания за вота на 6 ноември, който ще го изправи срещу републиканеца Мит Ромни, добави веднага, че "мерките, които предприехме за спасяване на автомобилния отрасъл, за либерализиране на достъпа до висше образование и в инвестициите в чисти енергии... са неща, от които ще се нуждаем за дългосрочен растеж".

Лагерът на Ромни моментално се възползва от случая. "След 4 години на президентския пост това е недостатъчно? Президентът апелира към хората да бъдат търпеливи?" - попита кандидатът за вицепрезидент Пол Райън тази сутрин пред телевизия Си Би Ес.

Още: Автоинструктори алармират: Приложението, което следи часовете по кормуване, не работи

Още: Времето около абитуриентските балове: Прогнозата с Ники Василковски

Верен на агресивната линия на републиканците, съгласно която Обама е проявил некомпетентност в управлението на икономиката, Райън добави: "У нас не се създават работни места с темпа, който бихме искали, далеч сме от това."

Редактор: Калина Здравкова

Още: Кой има имен ден днес, 12 май 2025 г. Честито!

Още: Най-важните новини за деня: 11 май 2025 г.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Райко Павлов
Райко Павлов Отговорен редактор
Новините днес