Общо 75 е броят на подадените проекти тази година за финансиране в петото издание на инициативата “Ти и Lidl за по-добър живот“. Те са разпределени в трите тематични области на програмата: 17 за околна среда, 15 в област култура и историческо наследство и най-много - 43 проекта в област образование.
Още: Заради ремонт: Въвеждат временна организация на движение в два участъка от АМ "Тракия"
Още: Гроздан Караджов: Освобождаваме директора на ДАИ, въвеждаме боди камери и ротация на инспектори
Гражданските организации, разработили проектите, са от 35 населени места от 24 области от цяла България. Събраният фонд, който ще бъде разпределен между одобрените проекти тази година, е в размер на 200 000 лева, с което общата дарена сума от Лидл България по програмата за 5 години достига 915 000 лв.
„Щастливи сме, че вече пета година гражданските организации припознават “Ти и Lidl за по-добър живот“ като доверен партньор, който подпомага реализацията на техните вдъхновяващи идеи. Интересът към програмата показва и развитието на едно все по-активно гражданско общество. А най-ценното за нас е че оценката, която направихме наскоро на въздействието от нашата социално отговорна дейност, потвърждава, че проектите, които подкрепяме, имат реален принос за един по-качествен и пълноценен начин на живот на хората в различните краища на страната“, каза Милена Драгийска, изпълнителен директор на Лидл България.
Още: За репресиите от първо лице: Говори синът на създателя на забраненото в Македония сдружение "Радко"
Получените проекти в момента преминават през комплексен процес на оценяване. В първия етап кандидатурите се проверяват по административни критерии. Във втория се оценяват от експертно жури, а в последния трети етап думата ще имат служителите на Лидл България. Одобрените организации ще бъдат обявени през октомври месец. Те ще получат финансиране в размер до 10 000 лв. и трябва да бъдат реализирани в срок до 12 месеца след получаване на безвъзмездната финансова помощ.
Програмата се реализира в партньорство с Фондация „Работилница за граждански инициативи“ и Български дарителски форум. Повече информация за инициативата и начина на кандидатстване вижте на: Ти и Lidl за по-добър живот - Lidl Лидл България
Още: Военни водолази тренират на язовир Искър (СНИМКИ)
Още: Предупреждение за опасно време и обилни валежи в четвъртък (КАРТА)