Общината в Монтана обнови сградите на две читалища

26 юли 2014, 16:22 часа • 21916 | прочитания

Общината в Монтана обнови сградите на две читалища, съобщи кметът Златко Живков. В продължение на две години бе ремонтирана сградата на читалището в квартал "Мала Кутловица".

Още: Матурите след 7-и клас: Безполезни и за децата, и за системата

Още: "Бил съм в комсомола": Религията в училище за патриарх Даниил изглежда е нещо решено

За ремонт напокрива, фасадата и помещенията вътре са вложени 170 000 лв. Читалището отвори врати през май след дълго прекъсване на дейността си.

В петък бе отворена отново и сградата на читалището в село Долна Вереница. Тя е ремонтирана основно с 40 000 лв. В сградата е оформена модерна зала за общи събрания, срещи и празници.

Обновени са и помещенията на младежкия и на пенсионерския клуб. Средствата за двата ремонта са осигурени от бюджета на общината за тази година, допълни Златко Живков.

Още: Висшето образование поскъпва: Нови такси за обучение в университети

Още: Янка Такева: На никого от учителите не е опиран нож, за да се подпише в подкрепа за религията в училище

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес