България засега остава в АСТА.
Още: Причините, поради които деца попадат в приемни семейства: Проучване
Още: Всички да разберат за бедствието: Държавата подменя сирените
Депутатите от мнозинството отхвърлиха проекторешението на "Атака" за отказ от търговско споразумение за борба с фалшифицирането. От 112 гласували, "за" бяха 33, "против" 2, а 77 се въздържаха от гласуване.
Идеята на "Атака" бе правителството да бъде задължено от парламента да оттегли подписа си под Международното търговско споразумение за борба с измамите (ACTA).
В мотивите на предложението на "Атака беше обяснено, че: подписът е поставен без да има дебати по въпроса, а това представлява заплаха за "основните конституционни права и свободи на българските граждани за сметка на печалбата на големите корпорации".
Още: Само на 59 г. почина директорът на УМБАЛ Бургас доц. Бойко Миразчийски
Още: Унищожиха стара ръчна граната край р. Дунав
Подписът на България под ACTA беше поставен на 26 януари от българския посланик в Япония Любомир Тодоров. Веднага след като това стана ясно, бяха организирани мащабни протести в цяла България и в крайна сметка беше взето решение кабинетът да замрази участието на страната ни в споразумението.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Има ли вода в язовирите: Спешна проверка в "Напоителни системи"
Още: Липсва в документите назад: Защо сега Европа се захвана с македонската идентичност и език?
Решение за ратификацията му ще се взема от Европейския парламент.
В ЕС ACTA е подписано от 21 държави, а пет не пожелаха да се обвържат по никакъв начин с него - Германия, Холандия, Кипър, Естония и Словакия. Споразумението е подписано още от държави като САЩ, Япония, Канада, Австралия, Южна Корея, Швейцария и др.
Редактор: Ивайло Кючуков
Още: „Агрион“ даде официален старт на жътвата
Още: "С морето шега не бива": Спасителите на плажа са с ново работно време