Паркингът на Kaufland в Търново ще събере собствениците на електромобили у нас

06 октомври 2022, 19:18 часа 1594 прочитания 0 коментара

Паркингът на Kaufland във Велико Търново ще бъде домакин на среща на Асоциацията на собствениците на електромобили в България (АСЕБ). Събитието ще се състои тази събота от 10 до 18 часа на паркинга на хипермаркета на ул. „Краков“ 2Б.

Още: Най-важните новини за деня: 22 септември 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 23 септември (вторник)

Kaufland поддържа мрежа от бързозарядни електрически станции на територията на редица от паркингите си в цялата страна като част от визията на компанията за развитие на модерна и „зелена“ градска среда. “Компанията е с традиции в развитието и насърчаването на електромобилността в България. Започнахме да изграждаме мрежата си от бързи зарядни станции през 2017 г., като до края на 2022-ра те вече ще са 15.“, коментира по повод предстоящото събитие енергийният мениджър на Kaufland България Иво Василев.

Станциите са разположени на стратегически локации из цялата страна, което позволява спокойно планиране на пътуването с електрически автомобил с междинни спирки за зареждане и почивка. Чрез станциите за електромобили Kaufland не само създава удобство за своите клиенти, които могат да заредят, докато пазаруват, но и пряко се ангажира с намаляване на въглеродните емисии.

Търговската верига не за първи път е домакин на срещата на АСЕБ. През 2020 г. първата такава среща на организацията се състоя на паркинга на един от хипермаркетите на Kaufland в Стара Загора.

Още: Внимание шофьори: Ремонт затваря три участъка от АМ "Тракия" към Бургас

Още: Интрига за второто място - ПП-ДБ, "Възраждане" или ДПС-Ново начало: Проучване

Повече за предстоящото събитие вижте тук:

https://www.facebook.com/events/499426348248268/?ref=newsfeed

Още: Кога се очаква първият сняг? Николай Василковски разкри с какво време посрещаме есента

Още: България чества 117 години от обявяването на Независимостта

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес