Парите, спечелени с пиратство край бреговете на Сомалия, са стимулирали развитието на някои райони в страната, поради което е малко вероятно срещу този вид престъпление да бъдат предприети решителни политически действия, съобщи ДПА, като се позова на проучване на мозъчния тръст "Четъм хаус", разпространено днес в Лондон.
Още: Прогноза за времето - 1 октомври (сряда)
Още: От пастата до тирамисуто – Италия те очаква в Kaufland
Регионалните центрове по крайбрежието на Сомалия - една от най-бедните страни в света, са получили значителни инвестиции от пиратството.
Много малка или почти никаква част от печалбата обаче не остава в малките населени места, където са ятаците на пиратите, посочва "Четъм хаус" в своя анализ.
Според доклад на ООН около 30 на сто от постъпленията от откупи пиратите задържат за себе си. Десет на сто отиват при ятаците им по крайбрежието, още 10 на сто се използват за подаръци и подкупи, а останалите 50 на сто отиват при финансисти и спонсори.
Още: Октомврийски дъжд в тези райони. Времето утре - 1 октомври 2025 г.
Още: Вече има марка с лика на великия Георги Калоянчев
През 2009 г. пиратите са получили общо 70 млн. долара откуп. Данни за 2010 и 2011 г. няма. БТА
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Военнослужещи унищожиха невзривен боеприпас, открит в Шуменско