Тази сутрин почина заместник-председателят на партия “Атака” Десислав Чуколов. Новината съобщиха неговите колеги от телевизия "Алфа", която е партийната медия на формацията на Волен Сидеров.
Още: Прогноза за времето - 19 юни 2025 г. (четвъртък)
Още: Най-важните новини за деня: 18 юни 2025 г.
“С прискърбие ви съобщаваме, че тази сутрин след тежко боледуване на 47-годишна възраст почина нашият приятел, съмишленик и съратник Десислав Чуколов”, заявиха в ефира на телевизията.
Скрийншот от ефира на "Алфа тв"
Още: Градушка, вятър и дъжд: Силна буря връхлетя Ямболско (ВИДЕО)
Още: Цени, храни, инфлация: Къде е България и какво ни очаква? (ВИДЕО)
Чуколов е роден в Русе, където завършва “Европеистика” в Русенския университет. Бил е евродепутат и народен представител в 40-тото, 41-то, 42-то, 43-то и 44-то Народно събрание.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Очаква ни най-горещият ден досега: Прогнозата на Никол Станкулова
Още: Полицаите в България са поставени в ситуация да служат на властимащите, а не на обществото (ВИДЕО)
Член е на партия „Атака“ от учредяването ѝ на 17 април 2005 г., а от 11 юли 2005 г. е народен представител в 40-о Народно събрание. Основен представител в постоянна делегация на Народното събрание в Парламентарната асамблея на Съвета на Европа.
Неговите съпартийци също отдадоха почит пред паметта му:
Още: Хакатон на Panda Labs за бъдещето на зелените градове събра 60 ученици с идеи за устойчиво развитие
Още: Нови изменения и наказания при автомобилните превози влизат в закона