Прогноза за времето - 30 август 2026 г. (неделя)

29 август 2026, 17:47 часа 508 прочитания 0 коментара

През нощта над западната половина от страната ще има временни увеличения на облачността, на места с валежи. Ще има и гръмотевици. Вятърът в много райони ще стихне. Утре ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Над Рило-Родопската област ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и там на места ще превали краткотраен дъжд и ще прегърми. Ще духа слаб североизточен вятър. Максималните температури, в повечето места, ще бъдат между 30° и 35°, в София - около 32°.

Атмосферното налягане ще бъде малко по-високо от средното за месеца, през деня ще се задържи почти без промяна, сочи прогнозата за времето на НИМХ.

Слънчево в планините

В планините ще бъде предимно слънчево с развитие на купеста облачност, главно около и след обяд. Ще има краткотрайни валежи, на места с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от север-североизток, по най-високите върхове на Рила и Пирин – умерен от северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 26°, на 2000 метра – около 19°.

Приятно и по морето

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от североизток. Максималните температури ще бъдат 26°-28°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Източник: НИМХ

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Новините днес