Уранът се завърна в Хасково

07 юли 2017, 17:30 часа 6953 прочитания 0 коментара

Повишено съдържание на уран е установено в четири проби от питейната вода на Хасково. Това става ясно от предписание за провеждане на задължителни хигиенни и противоепидемични мерки получено днес в Община Хасково от Регионалната здравна инспекция. Това съобщиха от пресцентъра на Община Хасково.

Още: Едно по-различно парти в София: Второто издание на Metamorphosis е тук!

Още: Прогноза за времето - 17 септември 2025 г. (сряда)

Предписанието е подписано от зам.-директора на РЗИ - Хасково доктор Станимира Тананова.

Естественият уран е над определената максимално допустима стойност. Изследванията са взети на 5 юли 2017 г. и показват между 0,031 и 0,044 микрограма на литър.

От РЗИ препоръчват на общината да уведоми населението на Хасково да не използва водата за питейни нужди и приготвяне на храна. Освен това Общината трябва да осигури бутилирана вода за приготвянето на храна за детските градини и ясли, училища, социални и лечебни заведения.

Още: Времето утре - 17 септември 2025 г.

Още: Жената на директора на митниците строи елитна сграда в центъра на София

Община Хасково започна организацията за доставката на вода.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес