ВАП ангажира МРРБ за водата в село Кръстевич

03 август 2021, 10:07 часа • 2696 | прочитания

В изпълнение на конституционно установените си правомощия, Върховна административна прокуратура (ВАП) ангажира служебния министър на регионалното развитие и благоустройството по реда на чл. 145, ал. 1, т. 6 от Закона за съдебната власт (ЗСВ) за спазване на нормативните актове, регламентиращи управлението и контрола на водоснабдяването за питейно-битови цели, да предприеме действия във връзка с необходимостта от осигуряване на вода за питейно-битови нужди на хората в село Кръстевич, област Пловдив.

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Във ВАП е образувана преписка по информация в медиите, засягаща проблем с водоснабдяването, заради който жителите на селото са без вода, както и липса на предприемане на конкретни действия от съответните органи за разрешаване на проблема.

В пределите на своята компетентност, служебният министър на регионалното развитие и благоустройството следва да предприеме мерки за подобряване ефективността на съществуващите мрежи и съоръжения, както и за реконструкция, рехабилитация и изграждане на нови мрежи и съоръжения с цел постигане на дългосрочните нива на показателите за качеството на предоставяните ВиК услуги.

ВАП следва да бъде уведомена в кратък срок за предприетите действия от страна на Министерство на регионалното развитие и благоустройството.

Още: Нови цени на винетките от днес

Още: Кой има имен ден днес, 1 май 2025 г. Честито!

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес