Локомотив е излязъл от релсите след гара Реброво и заради това е спряно движението на влакове между Реброво и Своге, съобщават от БДЖ.
Още: „Червена зона“ за паркиране в София, цената ще е солена: Идеи за нови промени
Още: Не съм послушко и това дразни много хора: Васил Терзиев за проблемите на София
Аварията е станала по курса на бързия влак влак № 2601 от София за Варна. От релсите е излязла първата талига на локомотива.
От БДЖ уверяват, че са предвидили друг локомотив да изтегли композицията. В бързия влак са пътували около 100 пътници, които вече са придвижени с последния вагон от композицията до гарата в Реброво.
Националният железопътен превозвач ще осигури превоз с автобуси между Реброво и Своге за пътниците от всички преминаващи влакове до възстановяването на движението в участъка, обещава БДЖ.
Още: Магията на танца оживя в спектакъла „Зад кулисите, там, където започва” в Самоков
Още: Косят зелените площи в София, на места се пръска и срещу кърлежи
В момента на място се извършва оглед от експерти на БДЖ и НКЖИ за изясняване на причините за възникналата ситуация.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ЦГМ с важна информация за синята и зелената зона в София по празниците
Още: Обвинения в преврат и зависимости от Пеевски: СОС запази новото ръководство на "Метрополитен"