Чистката е факт: СОС смени ръководствата на шест общински дружества

11 юли 2024, 18:25 часа 2676 прочитания

Столичният общински съвет (СОС) смени ръководствата на шест общински дружества като единствено Стоян Братоев остава в Съвета на директорите на "Метрополитен". "За" гласуваха 31 общински съветници, "против" - 29, "въздържал се" нямаше. 

Още: Кметът на Самоков участва в откриването на маршрута "Пътят на вярата"

Още: Вили Лилков: Очаква ни тежък сезон, ако не вземем спешни мерки за „Топлофикация-София“

СОС прие доклад относно обявяване на публичен избор за членове на съвети на директори и надзорни съвети на общинските търговски дружества „Център за градска мобилност", "Столичен електротранспорт", „Столичен автотранспорт“, "Метрополитен“, "Топлофикация София" и "Софинвест", внесен от общинските съветници Карлос Контрера от ВМРО и независимите общински съветници Севделина Петрова и Красимир Гълъбов

Докладът бе приет с гласовете на групите на ГЕРБ, БСП, "Има такъв народ", Благовест Георгиев, който стана независим, след като бе изключен от групата на "Продължаваме промяната-Демократична България" ("Спаси София"), Контрера от и двамата независими съветници, които бяха изключени от "Възраждане". Още: Смяна на бордовете в 6 общински фирми: ПП-ДБ-СС видя "мръсна поръчка" на ГЕРБ и БСП

Против отстраняването на директорите на 6-те дружества гласуваха ПП/ДБ/СС, "Синя София", "Възраждане" и Диана Тонова от БСП, която след оставката на Корнелия Нинова бе сменена като лидер на БСП-София от споменатия Иван Таков.

Още: Кметът Терзиев бори "гнилите ябълки" в общината с антикорупционни мерки

Още: Заради жегите: Поливат всяка седмица дръвчета по улиците на София

"Анонимници ще управляват столични дружества на стойност 3 млрд.лева", предупредиха от групата на Борис Бонев.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес