Средната цена на закупените в София през третото тримесечие (на 2021 година) апартаменти по данни на Bulgarian Properties е 1 200 евро/кв.м. при 1 175 евро/кв.м. през второто тримесечие и 1 115 евро/кв.м. година по-рано. Това представлява ръст от 7.6% на годишна база, който се запазва сходен с този от второто тримесечие – 8.8% и значително надвишава отбелязаните през предходните тримесечия ръстове от около 2-3%.
Още: Магията на танца оживя в спектакъла „Зад кулисите, там, където започва” в Самоков
Още: Косят зелените площи в София, на места се пръска и срещу кърлежи
Средната обща цена на закупените апартаменти през 3-тото тримесечие нараства до 116 750 евро при 100 500 евро през второто тримесечие и 100 260 евро средно за 2020 г.
Стойността на коефициента на достъпност на Bulgarian Properties към средата на 2021 г. е 1.11. Т.е. малко над 1 средна месечна софийска заплата е нужна за закупуване на 1 кв.м. жилищна площ в София. Коефициентът запазва нивата от миналата година и дори бележи известно подобрение, като продължава да клони към 1.
Новосключените сделки в София за 9-месечието на 2021 г. бележат ръст с 25% спрямо 2020 г. и с около 10% спрямо 2019 г. Тук са отразени сделките, сключени с имоти ново строителство, към момента на тяхното сключване и дават обективна картина на реалното нарастване на обемите продажби в столицата.
Още: ЦГМ с важна информация за синята и зелената зона в София по празниците
Още: Обвинения в преврат и зависимости от Пеевски: СОС запази новото ръководство на "Метрополитен"
Средните цени в най-популярните квартали през 3-тото тримесечие на 2021 г. са:
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лоша миризма и лай: Жена отглеждала 48 кучета в столичен апартамент (ВИДЕО)
Манастирски ливади – 1300 евро/кв.м.
Дианабад – 1300 евро/кв.м.
Полигона – 1400 евро/кв.м.
Още: Община Елин Пелин проведе кръгла маса с представители на училища от Софийска област
Още: Близо милион водомери-фантоми в София: Общински съветник алармира
Студентски град – 960 евро/кв.м.
Младост – 1250 евро/кв.м.
Лагера – 1150 евро/кв.м.
Зона Б-5 – 1400 евро/кв.м.
Център – 2130 евро/кв.м.
Банишора – 1020 евро/кв.м.
Връбница – 1060 евро/кв.м.
Карпузица – 970 евро/кв.м.
Овча купел – 960 евро/кв.м.