С водосвет за здраве и успех, отслужен от Негово Преосвещенство Маркианополският епископ Богослов в съслужение със свещеници от Стара Загора, бе дадено началото на осемнадесетото издание на БАТА АГРО 2026.
Броени часове остават до дългоочакваното начало на XIII-ото издание на Международния кинофестивал за ново европейско кино „Златната липа“ в Стара Загора.
С прерязване на лента главният архитект на Община Стара Загора арх. Николай Василев откри новия STEM 2 - „Център за дигитални създатели“ в ПГСАГ „Любор Байер“.
С тържествена церемония в Държавна опера – Стара Загора днес бяха връчени дипломите на Випуск 2026 от специалност „Ветеринарна медицина“ в Тракийския университет.
Първото извънстолично радио в България – Радио Стара Загора, ще отпразнува своята 90-годишнина с тържествен концерт на 20 май 2026 г. от 19.00 часа в Държавна опера – Стара Загора.
Община Стара Загора е партньор в международната мрежа Network4Work, финансирана по програма URBACT IV. Проектът обединява седем европейски града и организации, които работят съвместно за подобряване на местните политики по заетостта и за създаване на устойчиви решения за предизвикателствата на пазара на труда.
Една от най-ярките и значими фигури в историята на европейското и световно кино - италианският актьор Франко Неро ще бъде специален гост на XIII-то издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“.
Стара Загора се подготвя за поредното магическо издание на фестивала „Цветовете на джаза“ 2026. Под открито небе, сред уникалната атмосфера на Античния форум „Августа Траяна“, жителите и гостите на града ще се потопят в свят на импровизация, виртуозност и много споделена емоция.
С дълбока тъга Община Стара Загора съобщава, че ни напусна Мария Жекова – дарител, общественик и личност с изключителен принос към културния и духовния живот на Стара Загора.
С официална церемония в СУ „Васил Левски“ в Стара Загора бе открит нов STEM център по направления „Роботика и кибер-физични системи“ и „Математика и информатика“, изграден по проект за създаване на съвременна и високотехнологична образователна среда.
С тържествено откриване в пешеходната зона южно от парк „Пети октомври“ в Стара Загора започна XIV Областна панорама на професионалното образование и кариерното ориентиране.
В Деня на Европа – символ на единството, сътрудничеството и стремежа към споделено бъдеще – в Стара Загора се проведе доброволческа акция за почистване, обединяваща граждани около каузата за по-чиста и приветлива градска среда.
Представено бе новото издание на младежкото списание „Поколение Z“ - вдъхновяващ проект, създаден по идея и с активното участие на ученици от Търговска гимназия „Княз Симеон Търновски“.
С прерязване на лента главният архитект на Община Стара Загора арх. Николай Василев откри новия STEM 2 - „Център за дигитални създатели“ в ПГСАГ „Любор Байер“.
На 13 юни 2026 г. от 10:30 часа в Регионална библиотека „Захарий Княжески“ – Стара Загора ще се проведе Енергийният форум „Енергийното бъдеще на България – регионални перспективи и устойчиво развитие“.
С прерязване на лента зам.-кметът на Община Стара Загора Надежда Чакърова откри новата STEM среда в Основно училище „Кольо Ганчев“ в Стара Загора, изградена по Националния план за възстановяване и устойчивост.
Ежегодната награда на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров за трета поредна година се превърна в едно от най-очакваните и вдъхновяващи преживявания за участниците в междуучилищната викторина „1000 причини да се гордеем, че сме българи“.
Почти два месеца експертен екип работи по изготвяне на Стратегия за развитие на културата в Стара Загора за периода 2026 – 2035 г. Като управленски инструмент същата трябва да бъде готова най-късно до есента.
С прерязване на лента министърът на образованието и науката проф. д-р Георги Вълчев и зам.-кметът на Община Стара Загора Надежда Чакърова официално откриха Центъра за високи постижения в професионалното образование и обучение към Националната професионална гимназия по ветеринарна медицина „Иван Павлов“ в Стара Загора.
С тържествен водосвет, официално прерязване на лента и присъствието на представители на държавната и местната власт днес бе открито изцяло обновеното общежитие към Спортно училище „Тодор Каблешков“ в Стара Загора.