Нова кауза за болно дете в Стара Загора

15 декември 2018, 14:30 часа 7274 прочитания 0 коментара

Младият омбудсман на Стара Загора Бетина Радева, нейният заместник Калоян Максимов и общественият съвет на Гимназията с преподаване на чужди езици “Ромен Ролан” канят старозагорци на благотворителна изложба от картини и фотографии. Тя ще бъде открита в 18:30 часа на 18 декември, вторник, в сградата на гимназията и ще премине под патронажа на омбудсмана на община Стара Загора Надежда Чакърова.

Още: В Стара Загора отбелязаха 148 години от боевете за защитата на града

Още: Кметът на Стара Загора отличи футболната легенда Ивко Ганчев за заслуги за развитието на футбола в града

“Щастливи сме, че много училища в града ни се включват с произведения за изложбата и заставаме заедно зад каузата да дарим събраните средства на тригодишното момиченце Кая от Стара Загора, страдаща от рядката неонатална мултисистемна възпалителна болест и да бъдем в помощ за лечението ѝ”, споделят Бетина и Калоян.

Те вярват в Коледа и щедрия коледен дух на старозагорци и в готовността им за единство в името на човешкото отношение и съпричастност към дете в нужда.

Неонатална мулти системна възпалителна болест или хроничeн инфантилен неврологичен кожно-ставен синдром е от група редки автоинфламаторни заболявания. Заедно с фамилния студов автоинфламаторен синдром и Muckle-Wells синдрома имат припокриващи се симптоми като повишена температура, кожен обрив като копривна треска и ставно засягане с различна тежест, придружени от системно възпаление. Причината и за трите синдрома са генни мутации, които се предават от някой от родителите.    

Още: Първият национален фоклорен фестивал "Нашенски фест" в Стара Загора премина с ентусиазъм и много усмивки

Още: Община Стара Загора обновява парк "Алана" като още по-зелен и привлекателен

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Анжелина Велчева
Анжелина Велчева Отговорен редактор
Новините днес