Анди Бърнам два пъти се е кандидатирал безуспешно за лидер на управляващата във Великобритания Лейбъристка партия. Сега решителната му победа на извънредните парламентарни избори го поставя на крачка не само от тази цел, но и от влизането на "Даунинг Стрийт" като министър-председател след оставката на премиера Киър Стармър.
Анди Бърнам два пъти се е кандидатирал безуспешно за лидер на управляващата във Великобритания Лейбъристка партия. Сега решителната му победа на извънредните парламентарни избори го поставя на крачка не само от тази цел, но и от влизането на "Даунинг Стрийт" като министър-председател след оставката на премиера Киър Стармър.