Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата. Хората искат незабавни и радикални мерки срещу бездействието на институциите и безумието по българските пътища.
„Много е важно премиерът да борави с актуална, адекватна, истинска фактология. Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро Шишков не може да борави с цифри.
Одитният доклад на Сметната палата от 338 страници не е просто административен документ – това е официално признание за системен разпад в управлението на пътната безопасност в България.
Най-скандалното е за какво са били харчени парите - ремонти на сгради, климатици, консумативи и други подобни разходи. Пътната безопасност не е само контрол на движението.
Близо 523 млн. лева, събрани от глоби за нарушения на пътя, стоят неизползвани във Фонда за безопасност на движението, докато България продължава да е сред държавите с най-висока смъртност при катастрофи в Европейския съюз.
Четири катастрофи, при които има пострадали са станали в област Добрич, съобщиха от полицията. При единия инцидент лек автомобил, управляван от 72-годишна жена, се е блъснал в електрически стълб.
Улиците на градовете не са писти, а шофирането не е игра. Това написа министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев в профила си във Facebook по повод акцията срещу незаконните гонки и дрифтове, проведена през нощта в Бургас.
Столична община от известно време подготвя мерки за пътна безопасност и промени в организацията на движението. След тежкият инцидент на Челопешко шос обаче обществото очаква по-бързи резултати.
"Говорим много за превенция, а очакваме някой друг да я направи". Това констатира инспектор Росен Рапчев, бивш началник на отдел "Пътна полиция" в МВР, който добави: "Затваряме си очите за най-близките около нас".
България е изправена пред критична точка на пречупване по отношение на пътната безопасност, а черната статистика от началото на годината бележи драстичен ръст.
Три катастрофи станаха в Шумен за около 30 минути, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. Две от тях са само с материални щети, без пострадали.
Още: Лошо време доведе до серия катастрофи в страната
Подаден е и сигнал за катастрофа, при която има ранен.
Няколко катастрофи затрудняват движението на изхода на София към магистрала "Тракия". Задръстването е близо километър. Тежкотоварните камиони се спират в аварийната лента, за да не затрудняват допълнително трафика.
Шофьорите, седнали зад волана след употреба на наркотици и от неправоспособни водачи продължава да бъде един от най-сериозните рискове за пътната безопасност в България.
От началото на 2026 г. до 21 февруари при катастрофи са загинали 80 души – средно по 1,5 на ден. Това е с двама повече спрямо същия период през 2024 г. Данните ясно показват, че мерките на правителството „Желязков“ не дават резултат.
Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“ (ДАБДП), която бе създадена през 2019 г. с амбицията да бъде експертният център, който да координира националната политика за намаляване на жертвите по пътищата, е дала милиони на външни изпълнители, показва разследване на Института за пътна безопасност (ИПБ).
Нова мярка за борба с катастрофите в София предприе Столична община. "Щори" на светофарните уредби, които ограничават видимостта към зелената светлина от по-голямо разстояние.
Близо 523 млн. лева, събрани от глоби за нарушения на пътя, стоят неизползвани във Фонда за безопасност на движението, докато България продължава да е сред държавите с най-висока смъртност при катастрофи в Европейския съюз.
Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата. Хората искат незабавни и радикални мерки срещу бездействието на институциите и безумието по българските пътища.
„Много е важно премиерът да борави с актуална, адекватна, истинска фактология. Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро Шишков не може да борави с цифри.
"Говорим много за превенция, а очакваме някой друг да я направи". Това констатира инспектор Росен Рапчев, бивш началник на отдел "Пътна полиция" в МВР, който добави: "Затваряме си очите за най-близките около нас".
Няколко катастрофи затрудняват движението на изхода на София към магистрала "Тракия". Задръстването е близо километър. Тежкотоварните камиони се спират в аварийната лента, за да не затрудняват допълнително трафика.
Три катастрофи станаха в Шумен за около 30 минути, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. Две от тях са само с материални щети, без пострадали.
Още: Лошо време доведе до серия катастрофи в страната
Подаден е и сигнал за катастрофа, при която има ранен.
Нова мярка за борба с катастрофите в София предприе Столична община. "Щори" на светофарните уредби, които ограничават видимостта към зелената светлина от по-голямо разстояние.
Столична община от известно време подготвя мерки за пътна безопасност и промени в организацията на движението. След тежкият инцидент на Челопешко шос обаче обществото очаква по-бързи резултати.
Шофьорите, седнали зад волана след употреба на наркотици и от неправоспособни водачи продължава да бъде един от най-сериозните рискове за пътната безопасност в България.
Най-скандалното е за какво са били харчени парите - ремонти на сгради, климатици, консумативи и други подобни разходи. Пътната безопасност не е само контрол на движението.
Улиците на градовете не са писти, а шофирането не е игра. Това написа министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев в профила си във Facebook по повод акцията срещу незаконните гонки и дрифтове, проведена през нощта в Бургас.
България е изправена пред критична точка на пречупване по отношение на пътната безопасност, а черната статистика от началото на годината бележи драстичен ръст.
Одитният доклад на Сметната палата от 338 страници не е просто административен документ – това е официално признание за системен разпад в управлението на пътната безопасност в България.
Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“ (ДАБДП), която бе създадена през 2019 г. с амбицията да бъде експертният център, който да координира националната политика за намаляване на жертвите по пътищата, е дала милиони на външни изпълнители, показва разследване на Института за пътна безопасност (ИПБ).
Четири катастрофи, при които има пострадали са станали в област Добрич, съобщиха от полицията. При единия инцидент лек автомобил, управляван от 72-годишна жена, се е блъснал в електрически стълб.
От началото на 2026 г. до 21 февруари при катастрофи са загинали 80 души – средно по 1,5 на ден. Това е с двама повече спрямо същия период през 2024 г. Данните ясно показват, че мерките на правителството „Желязков“ не дават резултат.