Джокович разпиля Пуй и достигна седмия си финал в Мелбърн

1844

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за финала на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като постигна категорична победа над дебютанта в тази фаза на турнир от Големия Шлем Лука Пуй с 6-0, 6-2, 6-2.

Двубоят започна с два равностойни гейма, в които все пак световният номер 1 излезе напред с пробив аванс.

Това го окрили допълнително, докато французинът изглеждаше разколебан и притеснен на корта. Сърбинът се възползва максимално от това и не даде гейм на съперника си в първия сет.

Джокович е полуфиналист в Мелбърн, Нишикори не успя да довърши мача

Новак Джокович се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като Кей Нишикори се отказа във втория се...

Във втората част Пуй спечели първия си сервис гейм, но това бе едно от малкото позитивни неща за 24-годишния тенисист в сета. Джокович бе почти безпогрешен от основната линия, докато Пуй грешеше от изгодни позиции и не успя да се справи с темпото на шесткратния шампион от надпреварата.

Сръбският тенисист се доближи на сет от крайния успех след 6-2, а в третия повтори резултата, за да триумфира след само четири гейма на сметката на Пуй.

Джокович направи едва три непредизвикани грешки за целия двубой и на финала в неделя ще се изправи срещу един от най-големите си противници Рафаел Надал.

Испанецът също бе безкомпромисен в полуфинала си с друг дебютант на тази фаза в лицето на гърка Стефанос Циципас, давайки му само шест гейма.

Новак Джокович разкри коя е най-голямата му цел

Световният номер 1 Новак Джокович призна, че голямата му цел до края на кариерата му е да подобри рекорда на Роджър Федерер за най-мног...

Джокович и Надал имат 52 мача помежду си, като сърбинът води с 27:25. Финалът помежду им ще бъде повторение на сблъсъка от 2012, в който Джокович триумфира след пет сета и близо шест часа в най-дългия мач в историята на Australian Open.

"Това беше един от най-добрите ми мачове тук. Моментът е труден за Люка, но аз му пожелавам всичко най-хубаво до края на сезона. Той има качествата да бъде в топ 10 и му трябва единствено повече опит в такива мачове", сподели Ноле по повод днешния си опонент.

"Когато бях контузен, единствено се надявах днес да бъда тук, където съм. Винаги съм вярвал, че мога да играя по най-добрия начин на най-силните турнири.

Надявам се мача ни с Рафа да не продължи колкото последния път в Австралия (почти шест часа на финала през 2012 г.; б.а.), но този път има тайбрек в петия сет, така че едва ли ще се случи", добави сърбинът за трудностите през първата половина на миналата година и епичния си мач с Надал през 2012-та.