Достойно: Григор се опълчи на Джокович, но загуби финала в Париж (ВИДЕО)

8679

Голямата спортна гордост на България Григор Димитров игра достойно срещу световния номер 1 в тениса Новак Джокович, но отстъпи с 4-6, 3-6 на финала на много силния турнир от сериите Мастърс 1000 в Париж. Българинът съумя да се противопостави на Ноле, като игра равностойно срещу сърбина, но буквално три точки направиха разликата между двамата във финала.

Григор Димитров загуби от Джокович на финала в Париж

Григор игра на висота, но срещу себе си имаше тенисист, който не допуска почти никакви грешки. Освен това Ноле се оказа много по-съобразителен в ключовите моменти от мача, като показа невероятна успеваемост при спечелените точки за пробив - 3 от 4. Именно тези три точки, спечелени в три различни гейма, донесоха и победата на Джокович в един равностоен финал.

Григор избра да сервира първи в мача, като още в откриващия гейм срещна известни трудности - стигна се до равенство 40:40, но спечели следващите две разигравания, за да поведе в сета. Последваха четири гейма, в които сервиращите печелеха подаванията си на 30, а след това Новак записа и първия сервис гейм на нула за 3-3 гейма.

ОЩЕ: "Окачете го в Лувъра": Шедьовърът на Григор, който остави в захлас Париж (ВИДЕО)

Ноле проби с единствения си брейкбол в сета

В следващия гейм Джокович успя и да стигне до ключовия пробив в сета. Сърбинът се пребори за брейкбол за 40:30 и веднага използва възможността, за да пробие. Сърбинът затвърди пробива с нов сервис гейм на нула. Гришо пък взе следващото си подаване и застана да посреща за оставане в сета.

Публиката застана на страната на Григор

Сервирайки за сета, Джокович бе максимално затруднен от Григор, който се добра до равенство 40:40, спасявайки сетбол. Публиката също бе на страната на българина, което видимо подразни Ноле. Сръбският номер 1 спечели сета с втория си сетбол, а след това се "заигра" с феновете, като ги прикани да го освиркват още по-силно, а те не му останаха длъжни.

ОЩЕ: Велико! Как Гришо прибегна до бекхенд... с две ръце?! (ВИДЕО)

Вторият сет - копие на първия

В паузата между сетовете Григор напусна корта закратко, а след това стартира втория сет по отличен начин - със сервис гейм на 15. Джокович обаче му отвърна със същото на негов сервис, а след това двамата си размениха по още един гейм на 15 за равенство 2-2. В петия гейм Ноле успя да отрази два геймбола на Гришо, а после си осигури брейкбол, с който проби.

Григор Димитров

Джокович приключи финала с пробив

Подобно на първия сет, Джокович отново затвърди пробива си с убедителен сервис гейм на нула за 4-2. След това сърбинът опита да направи и още един пробив, стигайки до брейкбол при 40:30, но Гришо го спря и съумя да спечели подаването си, за да остане в мача. Джокович спечели следващия си сервис гейм на 30, а след това успя отново да пробие българина, за да спечели седмата си титла в Париж.

За Джокович предстои участие във Финалите на ATP, където ще влезе като убедителен номер 1. Григор Димитров пък приключва годината в най-добрата си форма от 2017-а насам, когато бе номер 3 в света. Най-силното класиране на българина на Мастърс турнира в Париж до момента бе през 2019-а - полуфинал, когато отстъпи тъкмо на Джокович. За Гришо предстои време за почивка и подготовка за новия сезон и първата голяма цел - Australian Open 2024.

Рубриката "Пас към миналото": Обрат срещу 3-ия в света носи първата ATP титла на Григор (ВИДЕО)