Григор Димитров допусна нелеп обрат и е аут от "Уимбълдън"

9399

Най-добрият български тенисист Григор Димитров е аут от "Уимбълдън". Димитров бе отстранен от френския квалификант Корентин Муте в първи кръг, като българинът претърпя истински крах и загуби с 6:2, 6:3, 6:7(4), 3:6, 1:6.

Първият сет започна доста обещаващо за Григор като направи пробив още във втория гейм. Въпреки че Муте му върна пробива в петия гейм, това не повлия на българина, който бързо си върна преднината. През целия сет играта му бе по-добра и се възползваше от грешките на французина. Така, Григор направи още два пробива и затвори частта - 6:2. Вторият сет също бе изцяло в полза на Григор, като постигна обрат в осмия гейм за 5:3 и в следващия безпроблемно затвори сета.

Третата част обаче бе повратна за Димитров. В нея двамата си размениха по два пробива, но в тайбрека Муте бе категоричен. По време на сета Григор направи 16 непредизвикани грешки, което бе повече от първите два сета, взети заедно. В четвъртата и петата част Григор просто не показа абсолютно нищо от играта си в първите два сета. Сервисът тотално го изостави, а самият той не показа достатъчно желание за победа.

Григор Димитров стартира на Уимбълдън, къде да гледаме мача

Първата ракета на България Григор Димитров започва своето участие на Уимбълдън. Звездата ни ще се изправи в първи кръг срещу французин...

Повече подробности за двубоя вижте в Sportlive.bg.

ПРЕДИ ДВУБОЯ

Двубоят е трети в програмата на корт номер 15, където първият мач е насрочен за 13 часа. Преди това трябва да се изиграе срещата между Янко Типсаревич и Йошихито Нишиока, както и двубоят от женската схема между Маркета Вондрушова и Мадисън Бенгъл. Това означава, че срещата на Григор ще стартира след 17:30 часа.

Всички най-интересни новини от света на тениса може да видите в Sportlive.bg.