Григор Димитров отпадна още в първия кръг на "Уимбълдън"

5044
Снимка: Getty Images/Gulliver

Най-добрият български тенисист Григор Димитров допусна загуба още в първия кръг на третия за годината турнир от Големия шлем Уимбълдън. Ракета №1 на България бе надигран от Стан Вавринка след 6:1, 6:7 (3), 6:7 (5), 4:6 на Централния корт в Лондон.

Швейцарецът бе преследван от контузии през миналия сезон и пропусна доста турнири, като от началото на 2018 година е много далеч от най-добрата си форма. това бе и причината да падне до №224 в класацията на АТР и да срещне световният №6 още в първи кръг.

Срещата започна отлично за Димитров, който "нижеше" пробив след пробив и спечели бързо първия сет с 6:1. Във втория сет Вавринка намали грешките драстично и стигна до пробив в средата на частта, който обаче бързо бе върнат и се стигна до тайбрек. В дългия гейм Димитров първи направи минипробив, но играта на Вавринка в този момент бе по-стабилна и сетът отиде на негова сметка след 3:7.

В третия сет Гришо започна по подобие на първата част и лесно дръпна с 3:0. Допусна обаче връщане на пробива от трикратния шампион от Големия шлем и така за втори пореден сет наблюдавахме тайбрек. Отново Димитров тръгна с минипробив, но в крайна сметка загуби след 5:7.

В четвъртата част всички очакваха нов тайбрек, след като тенисистите сравнително лесно печелиха подаванията си, но се стигна до гейм №10, в който нивото на игра на Гришо драстично спадна, той даде мачбол при 30:40 и след нова грешка срещата приключи в полза на Стан Вавринка.

Това е трета победа от седем мача за швейцареца, както и първа за него на трева между двамата.

Всичко по-интересно за загубата на Димитров от Вавринка четете в SportLive.bg.