Григор Димитров се справи с Фонини, среща световния номер 1 в следващия кръг

2153

Григор Димитров ще се изправи срещу световния номер 1 Карлос Алкарас в осминафиналите на Мастърса в Париж, след като победи италианеца Фабио Фонини с 6-0, 7-5 в мач от втория кръг на турнира. Първата ракета на България, който преди седмица достигна полуфиналите във Виена, продължи с добрата си форма във френската столица и днес записа втори пореден успех.

Григор показа прекрасна форма и буквално прегази съперника си в първия сет, като не даде нито гейм на Фонини. Димитров дръпна с пробив и 3-1 във втората част, но допусна изравняване, след което сетът се развиваше гейм за гейм. При 5-4 в своя полза Димитров пропусна четири мачбола на сервис на Фонини, но при 6-5 Димитров успя да реализира петия си мачбол, за да стигне до крайния успех след част и 30 минути игра.

Григор Димитров тръгна с победа в Париж

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" 1000 във френската столица Париж с награден фонд от ...

По този начин българският тенисист се класира за осминафиналите в Париж, където ще срещне водача в световната ранглиста Карлос Алкарас, По-рано днес испанецът победи Йохишито Нишиока от Япония с 6-4, 6-4. Това ще бъде първи мач между Димитров и Алкарас.