Григор Димитров стартира успешно на US Open

12063
Снимка: Getty Images/Gulliver

Първата ракета на България  Григор Димитров започна с победа участието си на US Open. Той победи с 6:1, 6:7(2), 6:4, 6:3 италианеца Андреас Сепи в първия кръг на турнира. По този начин той записа по-добро класиране в турнира от миналата година, когато отпадна от Стан Вавринка още в първи кръг. Следващият съперник на Гришо е хърватинът Борна Чорич, който взе чиста победа срещу руснака Евгени Донской, като дори му завъртя геврек в последния сет.

В първия сет Григор не срещна никакви затруднения, като много помогнаха и грешките на Сепи в ключови моменти. С два пробива във втория и шестия гейм българинът за 24 минути игра взе първата част. Във втория сет се стигна до 4 пробива, като Димитров изпусна златна възможност. При 5:4 негова полза, вместо да затвори сета на свой сервис, позволи на Сепи да върне моментално пробива. Димитров бързо изостана с 0:40, като за втората точка допусна и двойна грешка. След това двамата си размениха по един гейм, а в тайбрека българинът тотално бе надигран и спечели само две точки.

Григор започва срещу непознат противник на US Open, Федерер и Джокович в една половина

Най-добрият български тенисист Григор Димитров научи името на първия си съперник на US Open. Това ще бъде 35-годишният италианец Андреа...

Разликата в представянето на Григор в първата и втората част бе голяма. След като допусна едва 4 непредизвикани грешки в първата, във втората той записа цели 25. Процентът на вкаран първи сервис спадна до 49 на сто.

В третия сет Григор сам се вкара в неприятности. Направи ранен пробив и в шестия гейм можеше да поведе с 5:1, но вместо това изпусна цели три последователни точки за пробив. В следващия гейм Сепи се възползва от разклащането на българина и бързо проби за 4:3. Все пак Григор успя да покаже добра игра и да се възползва от грешките на италианеца. В десетия гейм стигна от шестата възможност за пробив и успя да пробие отново Сепи, като затвори сета в своя полза - 6:4. В последния четвърти сет един брейк за 5:3 бе достатъчен за Григор, който в следващия гейм затвори двубоя в негова полза след близо 3 часа игра.

Всичко най-интересно вижте в Sportlive.bg.

Вавринка подчини Григор Димитров в Канада

Григор Димитров продължава неуспешното си представяне през този сезон, което се дължи най-вече на контузията в рамото, която получи в ...

ПРЕДИ ДВУБОЯ

До момента двамата нямат официален мач помежду си. Към момента Сепи се намира под №77 в ранглистата на АТР, което значи, че е на една пред хасковлията.

През миналата година Григор Димитров отпадна още в първия кръг на турнира. Тогава той се изправи срещу Стан Вавринка, като швейцарецът надделя след 3:6, 2:6, 5:7. Ако успее да преодолее Андреас Сепи Гришо ще има за съперник Борна Чорич или квалификант във втория кръг.

Всичко най-интересно от света на тениса - четете в Sportlive.bg.