Григор Димитров загуби от квалификант на старта в Мадрид след два тайбрека

6594
Снимка: Getty Images/Gulliver

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна от квалификанта Тейлър Фриц още в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид. Първата ни ракета загуби след два тайбрека с 6:7(8), 6:7 (4). Така, мач между Григор и Новак Джокович няма да има, а американецът ще се изправи срещу световния номер едно в следващия кръг.

Фриц започна по-добре мача и имаше възможност за пробив още в първия гейм. Българинът отрази тази опасност и дори успя да пробие първи за 4:2 гейма. Съперникът му успя да изравни и така се стигна до тайбрек. В него хасковлията дръпна с 3:0, с два минипробива, но допусна да бъде изравнен и в крайна сметка Фриц се оказа по-настоятелен и затвори частта с 10-8 точки.

Григор Димитров е близо до изхода и от топ 50 в новата ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се смъкна с шест места до 49-та позиция в обновената световна ранглиста на АТР. Миналата...

Вторият сет започна ужасно за Димитров, който изоставаше с 3:0 и 4:1 гейма, преди да успее да спечели на свой ред три последователни гейма, за да изравни за 4:4. Началният удар на Фриц му позволи да се задържи в сета и така се стигна до нов тайбрек, който американецът затвори със 7:4 точки.

Повече подробности за двубоя - вижте в Sportlive.bg.

ПРЕДИ ДВУБОЯ

27-годишният Димитров е 46-и в световната ранглиста в момента, докато неговият американски съперник е с 11 места по-назад. Двамата не са се срещали досега в официален мач.

Джокович даде само три гейма на Фриц в Монте Карло

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на силния тенис турнир от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло, след като...

При успех над Фриц, Григор Димитров ще се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович във втория кръг в Мадрид. Мачът на Григор е трети в програмата на корт "Аранча Санчес", където двубоите стартира в 13 часа. Първо играят Кики Бертенс и Елена Остапенко, а след това е мачът Хауме Мунар - Карен Хачанов.

Срещата между Григор Димитров и Тейлър Фриц може да следите НА ЖИВО в Sportlive.bg.