Изненада в Бризбън - Раонич подчини Федерер и взе трофея

6830

Изключително разочарование преживя големият Роджър Федерер на турнира в Бризбън, където защитаваше титла от миналата година. Швейцарецът изигра крайно слаб финал, с много грешки и загуби безславно от Милош Раонич – 4:6, 4:6.

За цял мач Федерер, който по-рано в турнира победи нашия Григор Димитров след впечатляващо представяне на сервис, не можа да намери никакъв ритъм от основна линия и игра доста слабо и на начален удар. В куп геймове швейцарецът пропусна кажи-речи всеки шанс, който му се откри, а на всичкото отгоре не можа да пробие Раонич в гейм, в който канадецът направи три двойни грешки, включително две поредни.

Уникално изпълнение на Григор срещу Федерер наелектризира феновете (ВИДЕО)

Въпреки че и днес (8 януари) най-добрият български тенисист Григор Димитров не можа да победи легендата Роджър Федерер, българинът все ...

От своя страна Раонич, който се завърна на корта след изпълнена с контузии 2015 година, игра много умно, облягайки се на най-силното си оръжие – началния удар, в точните моменти. Показателно е, че канадецът винаги намираше хубаво отиграване в редица моменти на свой сервис, когато резултатът беше 30:30 и можеше да се стигне до точка за пробив.