Най-добрият български тенисист Григор Димитров се отказа от участие на турнира на твърда настилка от сериите Мастърс 1000 в Торонто. Българинът трябваше да стартира срещу 15-ия в света Борна Чорич, но се оттегли заради болки в кръста, съобщава Tenniskafe.
Още: "Следващия път ще те убия": Оплака се от смъртна заплаха от руснак, но после изтри публикацията
Още: Екзекуторът на Григор Димитров, спасил 3 мачбола в Мадрид: Мислех, че си отивам вкъщи
Григор Димитров се оттегли от Торонто 2023
През миналата седмица Гришо взе участие в турнира от сериите ATP 500 във Вашингтон. Там българинът стигна до полуфиналите, където отстъпи на бъдещия шампион Даниел Еванс. Сега Димитров е преценил, че се нуждае от допълнителна почивка.
Григор има болки в кръста
Не е ясно колко сериозен е проблемът в кръста за Григор. Най-важната надпревара за българина през тази година е последният за годината турнир от Големия шлем US Open, който стартира в края на август. Все още не се знае и кой ще замени Гришо в мача срещу Чорич в Торонто.
Още: "Тенисът страда без Синер! Джокович е като призрак, от който никой вече не се страхува"
Още: Една точка раздели Григор Димитров от колосален чек - ето сумата, с която Гришо напусна Мадрид
Иначе Григор Димитров запазва мястото си в топ 20 на мъжкия тенис.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кошмарен обрат изхвърли Григор от Мадрид! Гришо профука 3 мачбола и отпадна от "щастлив губещ"
Още: "Джокович губи нарочно": Заподозряха Ноле в голям блъф преди Ролан Гарос