Нова чиста победа прати Григор Димитров в третия кръг на Ролан Гарос (ВИДЕО)

6325

Звездата на българския тенис Григор Димитров записа нова "чиста" победа на Ролан Гарос, след като надви финландеца Емил Руусувуори в три сета 7:6(2), 6:3, 6:4 за 2 часа и 44 минути игра. Гришо се измъкна невредим в първия си мач срещу този съперник и се класира за третия кръг.

Първият сет започна перфектно за Гришо - с пробив, но по-късно Руусувуори успя да изравни. Българинът веднага осъществи нов пробив в сета, но финландецът успя и този път да отговори на предизвикателството, вкарвайки частта в тайбрек. Там обаче Гришо надделя по категоричен начин със 7:2 точки.

Втората част отново започна с размяна на пробиви - Руусувуори осъществи такъв в първия гейм, а Гришо веднага възстанови равенството. Малко по-късно българинът взе пробив аванс, който не пусна до края на сета. Частта завърши с драматични два гейма, в които първо Григор опита да спечели на сервис на Руусувуори, а след това финландецът едва не върна пробива.

В крайна сметка Димитров спечели сета и поведе с 2:0, а в третата част размяната на пробиви продължи. Григор проби за 2:1, а след това Руусувуори изравни за 3:3. Последва нов пробив на Гришо, след който дойдоха и три сервис гейма на нула, за да може българинът да спечели сета и мача.

В първия кръг Григор Димитров елиминира квалификанта Тимофей Скатов. Побеждавайки Руусувуори, българинът влезе в третия кръг, където ще очаква победителя от срещата Яник Синер - Даниел Алтмайер. Срещата между двамата влезе в решителен пети сет, като победителят със сигурност ще бъде сериозно уморен за следващия си мач.

ОЩЕ: Пътят към финала е открит: Как Григор може да "взриви" Ролан Гарос