Превъзходна Виктория Томова е на финал в Сарагоса

15 април 2023, 17:03 часа 2992 прочитания 0 коментара

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се класира за финала на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 80 хиляди долара. Родната състезателка, която е поставена под номер 2 в схемата се наложи над представителката на домакините Лейре Ромеро Гормас с 6:4, 6:3 за 1:41 часа.

Още: 5 поредни пробива: Как Григор разгроми Надал в единствената си победа от 15 мача (ВИДЕО)

Още: Ново начало за Новак Джокович: Сърбинът стана съсобственик във френски футболен клуб

В първия сет Томова поведе с 5:3, след което загуби подаването си, но в десетия гейм успя да стигне до нов пробив и спечели с 6:4. Във втората част тя доминираше, взе аванс от 5:2 и без проблеми затвори мача. Така българката заработи 6 518 долара и 70 точки за световната ранглиста, в която заема 98-ата позиция.

ОЩЕ: Стара травма извади Надал от турнира в Барселона

На финала утре тя ще играе срещу номер 4 в схемата Тереза Мартинцова от Чехия, която е 103-та в света. Софиянката има общо 16 титли от турнирите на ITF, но само една от тях е от толкова висок ранг - купата от надпреварата в Биариц (Франция) през юли 2019 година.

Още: Бившата №2 в света, която влезе в историята на тениса, но бе принудена да се оттегли едва на 27 години

Още: Григор Димитров на път да напусне Топ 30 за първи път от 2 години насам

Досега в Сарагоса Томова се наложи над испанката Ирене Бурийосе, победи хърватката Ана Конюх с 6:4, 7:5 за час и 55 минути игра и премина през квалификантка Лусия Кортес Лорка.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес