Първи загубен сет за Федерер и осминафинал срещу Гулбис

15173

Роджър Федерер победи сравнително трудно Дмитрий Турсунов, като дори загуби сет, но в крайна сметка не позволи да се стигне до нова изненада в Париж и се поздрави с победа - 7-5 6-7(7) 6-2 6-4.

Федерер неколкократно бе много близо до спечелването и на втората част - първо при резултат 5-6, когато Турсунов се измъкна, а освен това в последвалия тайбрек навакса изоставане от 1-4 точки и след ефектен уинър на сетбол изравни резултата в сетовете.

Рафаел Надал отвя австрийски анонимник

Защитаващият титлата си Рафаел Надал без проблеми стигна до трети кръг на Ролан Гарос. Испанецът се наложи с 6-2, 6-2, 6-3 над австрийс...

До края на мача Федерер демонстрира уверена и агресивна игра и не допускаше много непредизвикани грешки.

На осминафиналите Роджър Федерер ще срещне Ернест Гулбис, който днес записа победа, надигравайки без особени трудности Радек Щепанек с 6-3 6-2 7-5.