Рафа Надал прегази Григор Димитров в Монте Карло

10294
Снимка: Alexander Hassenstein/Getty Images

Най-добрият български тенисист Григор Димитров не оказа никаква съпротива на Краля на клея Рафаел Надал в сблъсък от 1/8-финалите на турнира от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло. Родният представител загуби тежко с 1:6, 1:6 от Матадора от Майорка и се прости с шансовете си за нещо голямо в надпреварата.

Роденият в Хасково тенисист определено нямаше ден, въпреки че получи за пореден път подкрепа от трибуните в лицето на приятелката му Лолита. Димитров излезе на корта пренавит и допусна прекалено много грешки - поне по две във всеки един гейм. И това даде резултат, като Гришо спечели едва два гейма, и то след допуснати поне два пробива и в двата сета.

Димитров не спечели нито един статистически показател в мача, като единствено по асове имаше равен брой с Надал. Гришо се отчете с 5 двойни грешки и над 20 непредизвикани грешки като цяло в мача. Освен че допусна 5 пробива в мача, той отрази и още 4 възможности за брейк точка от страна на Рафа.

Това беше 7-а поредна победа на Матадора срещу българина, като общата статистика в негова полза е стряскаща - 14:1. Повече за развоя на срещата между Григор Димитров и Рафаел Надал четете в SportLive.bg!