След труден успех: Виктория Томова все по-близо до основната схема в Бирмингам

2308

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите на турнира на трева в Бирмингам (Англия). Тя се наложи трудно с 3:6, 6:2, 6:4 срещу Еден Силва за 1 час и 49 минути. На състезателката ни ѝ предстои двубой със Сиюй Ван, която надви Емили Ейпълтън (Великобритания) след 88 минути.

Томова допусна пробив в шестия гейм на първата част, което позволи на съперничката ѝ да поведе в срещата. Във втория сет 79-ата в ранглистата на WTA спечели три пъти подаването на 27-годишната Силва и успя да изравни резултата.

ОЩЕ: Рускиня спря Вики Томова на старта на Ролан Гарос

Третата част започна с пробив и 4:1 в полза на представителката ни, но Силва се добра до 4:4. 28-годишната софиянка взе началния си удар и веднага постигна нов пробив при сервис за англичанката, приключвайки мача от третата си възможност.

Днес определено е добър ден за българския тенис. Един от най-добрите ни състезатели при мъжете Димитър Кузманов се класира на финал на турнир в Братислава.

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате