Вики Томова преодоля 49-ата в света в Доха

1094

Най-добрата ни тенисистка Виктория Томова записа втора победа в квалификациите на WTA 500 турнира в Доха, Катар и се доближи на един успех от място в основната схема.

Първата ракета на България при жените водеше срещу Лорън Дейвис с 3-6, 7-6(4), 2-1 и пробив, когато американката се отказа заради контузия. Двубоят продължи повече от два часа, когато 49-ата в световната ранглиста Дейвис прекрати участието си.

В първия сет Дейвис взе първите три гейма, Томова изравни за 3-3, но последваха нови три за американката, която поведе в резултата. Във втория сет Дейвис отново поведе с пробив и дори сервираше за мача при 5-4, но Томова показа невероятна устойчивост и върна пробива в последния възможен момент.

Българката поведе с 5-0 точки в тайбрека и изравни сетовете след 7-4 точки. В третия сет Томова и Дейвис изиграха близо 10-минутен трети гейм, който завърши с пробив на българката и отказване на американката.

В първия кръг на пресявките Вики елиминира и №77 в световната ранглиста Марина Заневска от Белгия. За място в основната схема Томова ще играе срещу №82 в света Мадисън Бренгъл от САЩ.

Преди седмица Томова записа престижна победа над финалистка на Ролан Гарос.