Впечатляващо: Алкарас отвя Зверев и продължи похода към титлата в Мадрид (ВИДЕО)

1336

Младата звезда на испанския тенис Карлос Алкарас продължи защитата си на титлата на Мастърс турнира в Мадрид, след като преодоля с лекота съпротивата и на Александър Зверев. След като по-рано отстрани Григор Димитров, сега Алкарас победи още по-категорично и Зверев с 6-1, 6-2 за около 80 минути игра.

Световният номер 2 не остави съмнение в превъзходството си на корта, като направи по два пробива и в двата сета, за да триумфира комфортно. Представителят на домакините бе особено силен на сервис, като загуби само три точки на първо подаване и пет на второ за целия сблъсък. Той не даде нито един шанс за пробив пред германеца, като завърши с 13 уинъра и само четири непредизвикани грешки, докато Зверев бе с равен баланс в тази статистика – 8-8.

Алкарас намали изоставането си в преките мачове на 2-3 победи, като Зверев отново падна жертва на испанеца в Мадрид – германският тенисист загуби миналогодишния финал в надпреварата от съперника с идентичен на днешния резултат – 3-6, 1-6.

Така Алкарас се класира за четвъртфиналите на надпреварата. В спор за място на полуфиналите Алкарас ще играе с руснака Карен Хачанов, който по-рано през деня елиминира сънародника си Андрей Рубльов в два сета.

ОЩЕ: ВИДЕО: Превъзходният "хотдог" удар на Григор, който смая Мадрид