България с първи успех в Лигата на нациите!

29 май 2021, 17:56 часа • 3038 прочитания

България записа първа победа в тазгодишното издание на Волейболната лига на нациите в италианския град Римини.

Възпитаниците на Силвано Пранди се наложиха по категоричен начин над Австралия с 3:0 гейма – в отделните части (25:21, 25:20, 25:20). Нашите не оставиха съмнение в превъзходството си и в трите части, които спечелиха убедително, отваряйки постепенно разлика с по-непретенциозния съперник.

Така, България се реваншира за загубата си на старта от Франция със същия резултат, когато тимът ни изпусна първия гейм, след като водеше с 24:21. Мартин Атанасов и Цветан Соколов бяха най-резултатни в днешната среща за победителите, завършвайки съответно с по 13 и 12 точки. За австралийците, които започнаха с идентична загуба участието си във ВНЛ от Германия, Люк Смит се отчете с девет пункта.

С кого игрят националите утре - четете в Sportlive.bg!