България срази Франция в първия си мач към Токио 2020

13484
Снимка: cev.eu

Българският национален отбор по волейбол стартира ударно олимпийската квалификация в Берлин. Родните представители поднесоха първата по-сериозна изненада в турнира, след като още в първия си мач в Германия биха с 3:2 (25:23, 17:25, 25:22, 19:25, 15:8) основния фаворит за квота за Токио 2020 Франция. По този начин възпитаниците на Силвано Пранди направиха ключова крачка към класирането си към полуфиналите в надпреварата.

В първия сет България не започна добре и изостана рано-рано в резултата, но с прекрасни изяви на Виктор Йосифов и Розалин Пенчев в средата на сета резултатът беше обърнат. Ключовият момент дойде при 13:16, след което България реализира 5 поредни точки, от които две бяха директни от сервис, дело на капитана на България. До края на сета "лъвовете" задържаха аванса си и спечелиха на 23.

Във втория сет Франция не изпусна първоначалния си аванс и спечели много лесно гейма на 17. Последваха 3 промени в състава на Пранди, който върна в игра Скримов, а в същото време пусна Мартин Атанасов и Алекс Грозданов. Именно двамата бяха най-дейни в сет №3, с който България отново поведе в резултата след гейм на 22.

Ето кога и къде да гледаме волейболния мач България - Франция

Волейболистите от националния отбор на България започват днес последната битка за олимпийска квота за Токио 2020. "Лъвовете" излизат ср...

"Петлите" показаха класа в следващата част и поведоха от самото начало и имаха уверен аванс през голяма част от сета. Все пак "лъвовете" опитаха финален щурм и дори стигнаха до 19:21, но след това нападението на България се срина и Франция записа 4 поредни точки - 2:2 и тайбрек.

В него ключова се оказа точка №4. Съдиите първоначално отсъдиха грешка при атака на Мартин Атанасов, но видео повторението показа, че атаката му е добра, а топката отскача от блокадата и докосва антената - 3:1 за България, след което последваха много силни минути за "лъвовете". Соколов беше невъзможен за спиране в атака, а освен това той и Теди Салпаров показаха прекрасна защита и бяха в основата на неутрализирането на Патри и Нгапет. Така след 15:8 България спечели първия си мач в олимпийската квалификация за Токио 2020.

Подробности за срещата България - Франция може да четете в Sportlive.bg.