Словения пак би България в Европейската лига

8036

България загуби 2:3 (21:25, 25:20, 25:18, 21:25, 10:15) и втория мач срещу Словения от Европейската лига за жени в Копер. Така балансът на тима, в група А е три победи и три загуби. Избраничките на Иван Петков започнаха мача неуверено след вчерашната загуба с 2:3. Домакините взеха първия гейм и едва тогава българките влязоха в мача. Концентрираха се блокадата заработи и спечелиха с лекота следващите два. Мачът можеше да свърши 3:1 в полза на България, но домакините поведоха с 8:1, 9:2 и 13:5. В ролята на догонващи българките намалиха разликата до 3 точки, но загубиха гейма. Словенките искаха повече победата и я взеха след тайбрек, в който водеха през цялото време и пазеха комфортен аванс.

В българския тим, с най-стабилна игра се отличиха Виктория Григорова и Гергана Димитрова, а най-резултатна бе Нася Димитрова.

Eва Янева се върна в националния

Волейболистката на френския Кан Ева Янева се върна отново в националния отбор. Хубавицата направи първата си тренировка с тима, тази су...

Загубата на Б националния отбор затвърди превъзходството и самочувствието на словенките.