Мариано Рахой призова бизнеса да не си тръгва от Каталуния

12 ноември 2017, 15:27 часа 2157 прочитания

Испанският премиер Мариано Рахой призова в неделя националните и международните компании да не напускат Каталуния, след като по-рано стана ясно че стотици фирми са преместили своите седалища на други места, заради несигурното положение в региона, предаде AFP, цитирана от агенция "Фокус".

Още: Русия разшири списъка с ултиматуми, за да има мир в Украйна

Още: Уволнен и след няколко часа - мъртъв: Съдбата на руския транспортен министър

По време на първото си посещение в Каталуния след налагането на директен контрол над областта от Мадрид, Рахой призова „всички компании, които работят или са работили в Каталуния да не си тръгват“.

Министър-председателят откри предизборната кампания на своята Народна партия за предсрочните избори в областта, насрочени за 21 декември. Вотът стана необходим, след като местното правителство бе разпуснато заради опит да обяви независима република Каталуния в края на октомври.

Рахой призова също така „мълчаливото мнозинство“ да излезе и даде своя глас в края на декември, като по този начин се обърна към по-голямата част от населението на Каталуния, която отказа да вземе участие в референдума за независимост.

Още: Немци, вън!: Яростни протести в Майорка и повреждане на имущества на чужденци (СНИМКИ)

Още: Малък голям герой: Чихуахуа спаси мъж, паднал в ледник в Швейцария

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес