Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Това написа в отворено писмо шоументът Слави Трифонов.
Още: Няма такива цени, няма такава държава
Още: Чий е Крим, чий е Радев, чий чемодан пътува за Москва
Коментар на редактора
Писмото е изпълнено с подобни изрази, издаващи ултимативен тон – едниственият ангажимент, давам ви два месеца да приемете новите закони и т.н. Въпросът е откъде-накъде Трифонов реши, че е някаква институция, която да може да раздава ултиматуми?
12 000 души по-малко, отколкото трябваха, за да станат решенията от плебисцита за мажоритарния вот, партийната субсидия и задължителното гласуване закон. Това е положението – самият Трифонов обжалва и съдът още не се е произнесъл, но докато не каже друго, референдумът не се превърна в закон. Исканията на шоумена са все едно сега Григор Димитров да поиска да играе финал на Australian Open, защото водеше с 4:3 и 40:15 на сервиса на Рафаел Надал в петия сет от полуфинала им.
Още: Епизод 1: Пеевски догонва Борисов. Епизод 2: Бута и него зад борда
Още: Свинщина и лицемерие: В главната роля - Румен Радев
Откровените тъпотии определено уморяват. За да може да се прави на Тръмп, Трифонов поне трябва да спечели едни избори. Той обаче не иска да прави партия, но раздава ултиматуми какво да се върши, сякаш има каквото и да е делегирано от когото и да е право. Иначе определението е просто – въздух под налягане. Може даже Twitter да си открие, че налягането да свисти по-ефектно.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Случаят "Явор Георгиев" и няколко предозирания по-късно
Още: Доктрината "Тръмп": "Америка на първо място" фактически измести "Израел"