Франция създава на либийска земя "горещи точки" за проверки на бежанците

27 юли 2017, 13:26 часа 1583 прочитания

Това лято Франция ще създаде на територията на Либия оперативен център за търсещите убежище, които се опитват да достигнат територията на Европа през Средиземно море. Това съобщи в четвъртък държавният глава на Франция Еманюел Макрон, предава AFP, цитирана от "Фокус".

Още: За тази война никой не чу. Пирони в детеродните органи: Десетки хиляди жени са жестоко осакатени (18+ СНИМКИ)

Още: Украинското разузнаване намекна, че е взривило танкер от руския сенчест флот

„Идеята е да се създадат горещи точки, за да се избегнат хората, които предприемат побъркани рискове, когато нямат право на убежище. Ще отидем при тях", заяви Макрон по време на посещение в бежански център в Централна Франция, добавяйки, че планът ще бъде задействан "това лято".

Actualno.com припомня, че по-рано Европейският съюз (EС) наложи необичаен набор от ограничителни мерки срещу Либия - за забрана на доставката до страната на надуваеми лодки, както и на преносими извънбордови двигатели. По този начин Брюксел се опитва да ограничи броя на лодките за хилядите мигранти, които пресичат Средиземно море.

 

Още: Жив щит и сексуално насилие: Рекорден брой пострадали деца във войните през 2024 г. (СНИМКИ И ВИДЕО)

Още: Петролен танкер се взриви край Либия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес