Репортерът на CBS в Чикаго Джермонт Тери съобщи, че при масова стрелба в Чикаго са били ранени поне 16 души, предаде БГНЕС.
Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц
"Говорих с хора тук, които казаха, че са били в погребален дом, когато стрелбата е започнала", написа той в Twitter. "Говорих с една свидетелка, която имаше кръв по дънките си. Тя не знаеше чия е кръвта", допълва репортерът.
Властите в Чикаго съобщиха, че най-малко 11 души са били откарани в болници в района - всички в тежко или критично състояние. Има обаче съобщение и за 14 души в болница.
Полицията все още не е обявила колко стрелци издирва или подробности за полицейското разследване. Има данни, че стрелбата е открита от черен джип, минаващ покрай погребалната служба.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
Според вестник "Чикаго Трибюн", неизвестни са открили огън в южната част на Чикаго като са ранили много тежко най-малко 9 души. Вестникът цитира източници от местните власти.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят