Експлозия в склад за фойерверки в Мексико отне живота на най-малко 14 души и рани други 22 души, съобщиха местни власти.
Още: Първи данни: Сработиха ли митата на Тръмп във Великобритания?
Още: Мелания Тръмп: Къде е първата дама на САЩ? Разкрития колко време (не) е прекарала в Белия дом
Взривът е станал понеделник вечерта в населен регион на централния щат Пуебла. Съобщава се, че 11 от пострадалите са малолетни, но информацията все още не е потвърдена от властите. Инцидентът се е случил по време на подготовка за предстоящ религиозен фестивал на 15 май.
Според информация на местните власти в сградата, където са се съхранявали фойерверките е имало и жилищни апартаменти. Експлозията е била причинена от единична ракета, запалена извън сградата, която обаче е успяла да стигне до леснозапалимите материали в нея, информира БГНЕС.
Миналият декември 42 души загинаха, а 70 бяха ранени при поредица от експлозии на най-големия пазар за фойерверки в страната, в град Тултепек, край Мексико сити.
Още: Тези държави ще оцелеят, ако изкуственият интелект се обърне срещу неблагодарните хора
Още: Политически анализатор припадна на живо по телевизията (ВИДЕО)