Нова оставка в администрацията на Тръмп - заради протестите, предизвикани от Джордж Флойд

19 юни 2020, 06:45 часа 2002 прочитания 0 коментара

Помощникът на държавния секретар на САЩ по правните въпроси Мери Тейлър подаде оставка поради реакцията на президента на страната Доналд Тръмп на масовите протести, които се разразиха в цялата страна след смъртта на афроамериканеца Джордж Флойд в Минеаполис, Минесота. Това съобщи The Washington Post, позовавайки се на своите източници във външното министерство на САЩ, предаде БГНЕС.

Още: "Ядрени ракети": Тръмп се шегува какво ще сложи на покрива на Белия дом (ВИДЕО)

Още: Притеснително: Месоядна бактерия започва да сее паника

"Периодите на протести могат да ви променят, да променят вектора на живота ви и да оформят характера ви", пише 30-годишната афроамериканка и помощник на държавния секретар Майкъл Помпео. "Съвестта ми диктува да подам оставка като помощник държавен секретар по законодателните въпроси", заяви Тейлър.

През октомври 2018 година Сенатът на САЩ единодушно одобри кандидатурата на Тейлър за поста. Тя стана най-младият помощник държавен секретар по законодателните въпроси, както и първата чернокожа жена, заела тази длъжност.

Доналд Тръмп зае твърда позиция срещу редица протестиращи. Той заяви, че властите възнамеряват да добавят антифашисткото движение "Антифа" в списъка на терористичните организации за участие в погроми. Президентът на САЩ предложи управляващите в отделните щати да използват членове на Националната гвардия за разпръскване на демонстрациите.

Още: Случая "Епстийн": Призоваха Бил и Хилъри Клинтън да дадат показания по делото

Още: "Мъртвата ръка" и "Периметър": Русия или САЩ са с по-мощен подводен флот (СНИМКИ)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес