Камарата на представителите на американския щат Южна Каролина одобри разстрела като алтернатива на електрическия стол или смъртоносната инжекция за осъдените на смъртно наказание, предаде Асошиейтед прес, цитирана от РИА Новости, съобщава БГНЕС.
Още: "Крути мерки": САЩ няма да дават визи на чуждестранни тираджии
Още: "За над 50 млн. чужденци": САЩ затяга проверките на американските визи
Този въпрос е бил повдигнат за обсъждане поради недостига на смъртоносни инжекции. Според новия законопроект, в случай на недостиг на инжекция, затворникът ще трябва да избира между електрически стол или разстрел.
Документът на Камарата на представителите в щата е леко модифицирана версия на проект, одобрен от Сената на щата през март. Затова законът ще трябва да бъде повторно одобрен от Сената и изпратен до губернатора, който вече обеща да го подпише.
В момента 37 души, осъдени на смъртно наказание, се държат в държавните затвори, трима от тях са изчерпали възможността за обжалване и в резултат на това трябва да бъдат екзекутирани.
Още: Тръмп ще патрулира с полицията и военните във Вашингтон (ВИДЕО)
Още: От любовта до омразата има една крачка: Заплаши ли Тръмп Путин като отхвърлен любовник?
Южна Каролина ще се превърне в четвъртия щат на САЩ, който ще позволи разстрел като смъртно наказание. Очаква се обаче новите правила за изпълнение да бъдат оспорени в съдилищата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тръмп дава назад: Отстъпва от преговорите между Зеленски и Путин
Още: Тръмп с намек към Украйна: Нападението е най-добрата защита, предстоят интересни времена