Пострадалите от обстрела на Иран американски войници се оказаха повече от обявеното досега

29 януари 2020, 08:08 часа • 2888 | прочитания

Пентагона обяви, че общо 50 американски войници са получили травматично увреждане на мозъка, след обстрела на американски бази в Ирак с ракети от Иран, информира БГНЕС, позовавайки се на Reuters.

Още: Украинският топ чиновник, когото ненавиждат еднакво и републиканците, и демократите в САЩ

Още: Бил Клинтън заклейми Нетаняху, все повече военни самолети на САЩ се дислоцират до Иран (ВИДЕО и СНИМКИ)

Това е по-голям брой от обявените по-рано 34 пострадали.

Според американското министерство на отбраната, 31 от засегнатите са били лекувани в Ирак, 18 са били изпратени за лечение в Германия, а един е бил лекуван в Кувейт.

Когато на 8 януари тази година Иран обстреля с ракети две американски бази в Ирак, президента Доналд Тръмп обяви, че няма нито един пострадал американски войник. За случаите с травматично увреждане на мозъка се разбра по-късно, а сдружения на ветерани поискаха Тръмп да се извини за подвеждащата информация.

Още: Неочаквано: Откриха случайно мумия на 1000 години по време на ремонт (ВИДЕО)

Още: Разследване: Как мистериозният Сергей се оказа един от най-близките до семейство Тръмп?

Травматичното увреждане на мозъка предизвиква главоболие, замаяност, свръхчувствителност към светлина и гадене.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес